Дома Топ вести Официјално: Сантијаго Солари потпиша договор со Реал Мадрид!

Официјално: Сантијаго Солари потпиша договор со Реал Мадрид!

0

Реал Мадрид вечерва ја донесе конечната одлука – Сантијаго Солари останува тренер на клубот!

„Кралевите“ неодамна го отпуштија Јулиен Лопетеги и за привремен тренер беше именуван Сантијаго Солари.

Со оглед дека Солари одлично стартуваше и Реал под негово водство врза четири сигурни победи, управата одлучи да го задржи.

Солари така ќе добие прилика како Зинедин Зидан, да направи нешто како тренер со првиот тим. Договорот кој го потпиша Солари има важност до 30 јуни 2021 година.


Следете го Sportski.mk и на


Аргентинецот претходно го водеше младинскиот тим на Реал Мадрид.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…