Дома Фудбал Италија Официјално: Несторовски ќе има нов тренер во Удинезе

Официјално: Несторовски ќе има нов тренер во Удинезе

Илија Несторовски ќе има нов тренер во Удинезе откако вечерва и официјално клубот го отпушти Лука Готи.

Готи доби отказ поради слабите резултати на црно-белите. Отказот се најавуваше, а вечерва беше и официјало потврден. Во наредниот период клубот ќе пронајде нов предводник.

Смената на тренерот во Удине можеби е и добра за Несторовски кој откако се врати од повредата не добиваше шанса од Готи.

Откако се врати од повредата пред еден месец Несторовски доби минутажа само минатиот викенд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…