Дома Трансфер зона Официјално: Баерн го потврди трансферот на Упамекано

Официјално: Баерн го потврди трансферот на Упамекано

Тоа што се најавуваше изминатите денови сега доби официјална потврда, Дајот Упамекано е нов играч на Баерн Минхен.

Актуелниот европски шампион успеа да ја победи конкуренцијата и го обезбеди потписот на 21-годишниот дефанзивец.

Баварците ќе ја платат откупната клаузула на Упамекано која изнесува 42,5 милиони евра.

Французинот од јуни ќе се пресели во Минхен, а со Баварците ќе потпише договор до 2026 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…