Дома Фудбал Италија Откриени дресовите на Јувентус за следната сезона – третата гарнитура ги разочара фановите (фото)

Откриени дресовите на Јувентус за следната сезона – третата гарнитура ги разочара фановите (фото)

Иако е се уште рано, одредени медиуми доаѓаат до инсајдерски фотографии во врска со дресовите на големите клубови за следната сезона.

Денес на интернет страните специјализирани за фудбалски дресови излегоа фотографии од трите гарнитури на дресови на Јувентус за следната година.

Домашниот дрес е стандарден и на него се враќаат повеќе црни линии кои ќе бидат прекинати на долната страна на дресот, што наиде на одобрување кај фановите, додека гостинскиот ќе биде со тегет боја.

Она што ги разочара фановите е третиот дрес кој е портокалов со црни апликации.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Ѕверот“ од Премиер лигата имаше чудна припрема за натпреварот, но дали ова е дозволено? 📸

Вулверхемптон вчера со 1:0 го победи Олимпијакос и се пласираше во четвртфиналето од Лига …