Дома Фудбал Останато Од ПСВ потврдија: Гакпо сонуваше за Јунајтед…

Од ПСВ потврдија: Гакпо сонуваше за Јунајтед…


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Легендарниот напаѓач на Манчестер Јунајтед Руд Ван Нистерлој откри дека Коди Гакпо сонувал да го облече дресот на Јунајтед, меѓутоа на крајот завршил во Ливерпул.

Во јануари по завршувањето на Светското првенсто Гакпо го напушти ПСВ каде што играше одличен фудбал, а во Ливерпул како да се вклопи во сивилото на целиот тим.

Сега Ван Нистерлој откри дека Гакпо сонувал да го облече дресот на ривалот на „црвените“.

„Неговиот сон беше да игра за Јунајтед, меѓутоа тие не испратија понуда. Мојот совет беше да почека до лето, но одби да ме послуша и по разговорот со Ван Дајк премина во Ливерпул. Ми кажа дека сака да направи трансфер во странство во јануари“, изјави Ван Нистерлој.

Дека Гакпо избрза со одлуката смета и искусниот стратег Роналд Куман (ТУКА).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…