Дома Фудбал Лига на шампиони Од маркет на натпревар, постигна погодок и си замина со такси ?

Од маркет на натпревар, постигна погодок и си замина со такси ?

Барселона синоќа го победи Ференцварош со 5:1 во првото коло од ЛШ.

Еден од петте погодоци ги постигна Педри, талентираниот 17-годишен офанзивец на екипата од Камп Ноу.

За големата надеж на Барса ова беше прв сениорски гол за клубот. Се верува дека е новата голема ѕвезда на клубот, па привлекува големо внимание кај медиумите.

Педри на натпреварот пристигна со кеса од супермаркет. Постигна погодок, го прослави со соиграчите, а потоа замина дома со такси.

Нормално, овој 17-годишен играч се уште нема положен возачки испит. Тоа ќе го почека, но за него секако најважно е што се појави на големата сцена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Корона вирусот го нападна Тотенхем, 8 позитивни случаи

Лондонски Тотенхем се соочува со сериозне проблем откако шест играчи од првиот тим и двајц…