Дома Македонски спорт Мак ракомет Од Битола со писмо до РФМ: Зошто Вардар уште не се оградил од непримерното однесување

Од Битола со писмо до РФМ: Зошто Вардар уште не се оградил од непримерното однесување

Вицешампионот на Македонија, Еурофарм Пелистер повторно се огласи за инцидентите во натпреварот против Вардар во Скопје изминатиот викенд.

Еурофарм Пелистер го загуби дербито со 31:24, но натпреварот беше обележан со многу инциденти на теренот предизвикани од навивачите.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Од битолскиот клуб испратија писмо до Ракометната федерација на Македонија во кое се наведуваат пропустите во „Јане Сандански“ и порачаа дека згрешиле што се вратиле на теренот.

Во новата реакција тие потенцираат и дека Вардар се уште не се оградил од однесувањето на навивачите, па затоа изразуваат сомнеж за некакво сценарио.

Фото: РК Вардар/Денис Дуковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…