Дома Останати Одржано соочувањето пред „борбата на векот“: Фјури не го ни погледна Усик

Одржано соочувањето пред „борбата на векот“: Фјури не го ни погледна Усик

Олександр Усик и Тајсон Фјури ја одржаа прес-конференцијата пред борбата која долго време се очекува.

Интересно беше однесувањето на Фјури кој воопшто не го ни погледна Усик и стоеше свртен кон публиката.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Потоа ја симна капата, ги затегна мускулите, разговараше со фановите, па дури и пееше, а сето тоа Украинецот мирно го следеше.

“Изгледа страшно. Дојдов да се опуштам и да чекам да влезам во рингот во сабота. Разговорите и интервјуата завршија. Опуштен сум и фокусиран”, одговори Фјури подоцна на прашањето зошто не го ни погледнал својот ривал.

Да потсетиме, борбата за обединување на шампионите во бокс во тешка категорија ќе се одржи во Ријад, а во рингот ќе влезат Фјури (шампион според ВБЦ) и Усик (шампион според ВБА, ИБФ, ВБО и The Ring).

Победникот во борбата ќе стане првиот човек кој ги обединил сите титули по Ленокс Луис кој го направи тоа 1999 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…