Дома Македонски спорт Одлични вести: Светското првенство во ракомет на МРТВ

Одлични вести: Светското првенство во ракомет на МРТВ

0

Македонската радио телевизија ги обезбеди правата за телевизиски пренос на Светското првенство во ракомет,  коешто од 10 до 27 јануари ќе се одржи во Германија и во Данска.

Ова на својот фејсбук профил го напиша Драган Николовски, спортски новинар во МРТ.

Во целост неговиот фејсбук пост:


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонија загуби од Романија, но избори место во квалификациите за ЕП

Кошаркарската репрезентација на Македонија загуби на гостувањето во Романија со 65:53 , но…