Дома Фудбал Италија Одлични вести за Милан: Се враќаат тројца важни фудбалери

Одлични вести за Милан: Се враќаат тројца важни фудбалери

Одлични вести за Милан и тренерот Стефано Пиоли пред натпреварот со Аталанта во сабота.

Милан денес потврди дека Анте Ребиќ, Раде Круниќ и Тео Хернандес дале два негативни тестови на Ковид и тренираат регулано со остатокот од тимот.

Тројцата веќе извесно време беа во изолација бидејќи беа позитивни на коронаворус.

Ребиќ, Круниќ и Тео Хернандес денес регулано ќе тренираат со тимот и ќе му бидат на располагање на тренерот Пиоли за мечот со Аталанта.

Единствен позитивен меѓу „росонерите“ во моментов е Хакан Чалханоглу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Конте ја откажа прес-конференцијата

Интер ја откажа прес-конференцијата на Антонио Конте во пресрет на утрешниот натпревар про…