Дома Фудбал Англија Одличниот гол на Хамес Родригез против Лестер 🎥

Одличниот гол на Хамес Родригез против Лестер 🎥

Фудбалерите на Лестер и Евертон вчера одиграа 1:1 во рамките од 20. Коло во Премиер лигата.

Голот за Евертон беше дело на Хамес Родригез. Колумбиецот минатото лето напушти Реал Мадрид и се пресели во Евертон каде што под водство на Карло Анчелоти игра одлично.

Погледнете го неговиот вчерашен гол против Лестер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…