Дома Фудбал Одегард и Винисиус си поиграа со Модриќ, а потоа Бразилецот постигна гол со пета (видео)

Одегард и Винисиус си поиграа со Модриќ, а потоа Бразилецот постигна гол со пета (видео)

odegard zuinor

Освојувачот на Лигата на шампионите во последните три сезони Реал Мадрид се подготвува за натпреварот од Суперкупот на Европа против Атлетико Мадрид на 15-ти август.

Новинарите кои присуствуваа на тренингот на „кралевите“ забележаа еден интересен момент кога Винисиус Жуинор и Мартин Одегард си „поиграа“ Лука Модриќ, а Бразилецот подоцна во акцијата успеа и да постигна гол со пета.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…