Дома Фудбал Италија Одбраната на Јувентус е предмет на исмејување по мечот со Порто

Одбраната на Јувентус е предмет на исмејување по мечот со Порто

Јувентус вчера изгуби од Порто со 2:1.

Италијанскиот шампион одигра еден лош натпревар, посебно во одбраната. Првиот гол го постигна Тареми после само 60 секунди игра, а голема грешка тогаш направи Родриго Бентакур. На стартот од второто полувреме повторно видовме лоша реакција од одбраната на „старата дама“.

Манафа помина по десната страна и додаде до Марега кој како што може да се види на фотографијата беше опкружен од дури седум фудбалери на Јувентус. И во таква ситуација тој го матираше Шчесни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лукас Васкез и Реал се далеку од договор

Лукас Васкез и Реал Мадрид се далеку од договор за продолжување на сораборката, пренесуваа…