Дома Видео Ова не е реално: Пет минути ја гледаа снимката и повторно донесоа погрешна одлука

Ова не е реално: Пет минути ја гледаа снимката и повторно донесоа погрешна одлука

Твенте во третото коло од холандската лига го совлада Гронинген со 3:1.

Среќа што го добија натпреварот инаку ќе имаше големи проблеми со оглед на тоа што судиите од ВАР собата поништија во овој натпревар.

Твенте постигна погодок во 11. минута за 1:0. Меѓутоа, судиите покажаа дека стрелецот бил во недозволена позиција и одлуката замина во ВАР собата.

Дури пет минути траеше прекинот. Овој детал го прегледаа во ВАР собата и на крајот донесоа погрешна одлука. Досуден е некој чуден офсајд и на Твенте му беше поништен чист погодок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал објави последни снимки од „Бернабеу“ – погледнете како сега изгледа култниот стадион 🎥

Како што модерниот фудбал стана бизнис најбогатите клубови на денешницата се обидуваат сво…