Дома Македонски спорт Објавени термините за натпреварите на одбојкарите на ЕП во Скопје

Објавени термините за натпреварите на одбојкарите на ЕП во Скопје


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ) ги објави термините за натпреварите во групната фаза на претстојното Европско првенство 2023.

Во групата „Ц“ во Скопје, македонските одбојкари играат со светскиот одбојкарски моќник Полска, со Холандија и Чешка, кои се почитувани репрезентации со висок рејтинг, како и со Данска и со Црна Гора.

Токму со нив ќе почнеме да се натпреваруваме во арената „Борис Трајковски“ од 30-ти август до 6-ти септември годинава. Првите четири репрезентации од групата ќе обезбедат осминафинале.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ

30.08.2023 (20 часот): МАКЕДОНИЈА – Данска

02.09.2023 (20 часот): МАКЕДОНИЈА – Црна Гора

03.09.2023 (20 часот): МАКЕДОНИЈА – Полска

05.09.2023 (17 часот): МАКЕДОНИЈА – Холандија

06.09.2023 (20 часот): МАКЕДОНИЈА – Чешка

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…