Дома Фудбал Германија Ноер: Ќе биде тешко против Арсенал

Ноер: Ќе биде тешко против Арсенал

Арсенал во четвртфиналето од Лигата на шампионите ќе се соочи со германскиот гигант Баерн Минхен, така одреди дешената ждрепка во Нион.

Голманот на Баерн, Мануел Ноер имаше само пофални зборови за англискиот гигант.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Ќе играме против многу силен тим, имаат навистина добар дух. Не се случајно лидери во Премиер лигата, не чекаат два тешки натпревари и ние ќе дадеме се од себе за да излеземе како победници. Како и да е среќни сме што сме во ситуација да играме вакви натпревари“, изјави Ноер.

Ќе потсетиме, Арсенал во осминафиналето на пенали го елиминираше Порто, додека Баерн со пресврт по поразот во првиот меч се радуваше против Лацио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…