Дома Фудбал Останато Нов одличен гол на Ибрахимовиќ: Прво дриблинг, па „распали“ по топката (ВИДЕО)

Нов одличен гол на Ибрахимовиќ: Прво дриблинг, па „распали“ по топката (ВИДЕО)

ibrahimovic

Фудбалерите на ЛА Галакси на свој терен славеа победа против Ванкувер Вајтакaпс со 3:0, а повторно блескаше Златан Ибрахимовиќ кој постигна два погодоци.

Галакси одлично го отвори натпреварот и поведе уште во четвртата минута кога Ибрахимовиќ беше сигурен од белата точка. Сепак, шведскиот напаѓач вистинско шоу

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

приреди кон средината на второто полувреме со својот нов гол во дресот на американскиот клуб.

Ибрахимовиќ со одличен потег исфрли еден противнички фудбалер, а потоа од работ на казнетиот простор шутираше и ја погоди мрежата на Ванкувер за 2:0. Ибра имаше можност и за хет-трик, но во 77 минута Швеѓанецот му дозволи на Алесандрини да изведе нов удар од белата точка за конечни 3:0.