Дома Фудбал Англија Нов договор со двојно поголема плата за Фернандеш

Нов договор со двојно поголема плата за Фернандеш

Mанчестер Јунајтед е спремен да му понуди нов договор на Бруно Фернандеш со кој ќе добива двојно поголема плата.

Фернандеш е еден од најдобрите фудбалери на Манчестер Јунајтед, а неговата плата е на ранг на резервниот голман Хендерсон.

Одличниот играч за врска моментално заработува 110.000 финти неделно, а со новиот договор Јунајтед му нуди двојно повеќе.

Актуелниот договор на Фернандеш истекува во 2024 година, но Јунајтед не сака да чека и ќе му понуди договор до 2025 година.

Фернандеш во досегашниот дел од сезоната е убедливо најдобар играч на Манчестер Јунајтед, па е на радарот на шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…