Дома Македонски спорт Нов гол на Лука Станковски за Горица! 🎥

Нов гол на Лука Станковски за Горица! 🎥


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Македонскиот фудбалер Лука Станковски одново се запиша во листата нас трелци за Горица, откако денес против Мура неговиот тим одигра 1:1.

Горица стигна во водство со голот на Станковски по 53-тата минута, а Мура изедначи преку Коби Морис.

Овој гол за Станковски беше втор, откако беше стрелец и против Целје за 1:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ВМФЛ: Победи на Вардар, Воска, Гостивар и Пелистер

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Водечките екипи во македонската в…