Дома Топ вести Ново име на радарот на Реал Мадрид

Ново име на радарот на Реал Мадрид

Реал Мадрид сака да донесе едно звучно засилување во самиот крај на преодниот рок, а најголема желба е Нејмар.

Откако пропаднаа шансите за ангажман на Погба, сега главна цел на Перез е да го доведе Нејмар, кој инсистира да го напушти Париз.

Од друга страна пак Зидан инсистира да му биде донесен квалитетен играч за врска, а најоното име на списокот е Марк Рока од Еспањол.

За 22-годишниот играч за врска силен интерес покажува и Баерн Минхен, кој наводно е спремен да ја плати откупната клаузула од 40 милиони евра.

На Реал му е потребен играч од редот за врска, а како што пишува „Мундо Депортиво“ можно е денес да достават понуда за талентираниот Рока. Во Еспањол не сакаат да преговараат, па „кралевите“ ќе мора да ја платат откупната клаузула.

Рока има 22 години, одигра одлична сезона во Еспањол, а во татковината го споредуваат со Родри, кој ова лето се пресели во Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пандев и Ангеловски „уловени“ во луксузен ресторан во Букурешт 📷

Во романаските медиуми се појавија фотографии кои можат да предизвикаат проблеми за македо…