Дома Фудбал Нови проблеми за Зидан, остана без уште еден дефанзивец

Нови проблеми за Зидан, остана без уште еден дефанзивец

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо Фернандез ќе пропушти четири натпревари поради повреда, пренесува „АС“.

Шпанскиот фудбалер се здоби со мускулна повреда за време на мечот со Барселона и беше заменет уште во првото полувреме.

Ова е додатен проблем за Зидан бидејќи надвор од тимот се Карвахал и Одриазола исто така поради повреда.

Сега на местото десен бек ќе мора принудно да игра Лукас Васкез, а втората варијанта е Ферлан Менди, иако тоа не е природна позиција за двајцата.

Во следниот период „кралевите“ играат со Мехенгладбах и Интер и Лигата на шампиони, а во Примера со Хуеска и Валенсија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„Светците“ подобри од „ѓаволите“, Жиру имаше шоу во Севиља🎥

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите  немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гости…