Дома Фудбал Италија Нови информации од Неапол: Гатузо не го избркал Елмас

Нови информации од Неапол: Гатузо не го избркал Елмас

Утрово во италијанските медиуми се појави вест дека македонскиот репрезентативец Елиф Елмас поради недоволно залагање бил избркан од тренингот на Наполи.

Меѓутоа сега новинарот Карло Алвино од радио „Кис Кис“ тврди дека такво нешто се случило. Елмас имал конфликт, меѓутоа го одработил тренингот во целост.

„Можам да потврдам дека македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас беше присутен на тренингот и го одработи во целост, информациите дека бил избркан не се точни“, пренесува Алвино.

Инаку, веќе на големо се најавува дека Џенаро Гатузо ќе биде отпуштен во Наполи, а како негов наследник се споменува Лучијано Спалети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…