Дома Фудбал Останато Новиот газда на Њукасл сака да го купи и Интер?

Новиот газда на Њукасл сака да го купи и Интер?

Неодамна Инвестицискиот фонд од Саудиска Арабија го презема Њукасл, а сега се најавува дека би можеле да го купат и италијански Интер.

Богатите Арапи за 350 милиони евра станаа сопственици на 80% од акциите на премиерлигашот, тоа за нив би бил само почеток затоа што сакаат да инвестираат многу во фудбалот.

Во медиумите во Италија се пишува дека се очекува потврден одговор од семејството Жанг кое гоима Интер кој поради финансиски проблеми мораше да ги продаде Лукаку и Хакими.

Претходно сопствениците на Интер земаа кредит од 275 милиони евра и тој треба да го враќаат во наредните три години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …