Дома Останати Тенис Новинарка беше погодена со топче со 153 километри на час во глава!

Новинарка беше погодена со топче со 153 километри на час во глава!

Новинарката Кесли Вингер најверојатно до крајот на животот ќе го памети мечот меѓу Сан Франциско и Колорадо, затоа што едно топче ја погоди директно во глава.

Топчето се движело со брзина од 153 км/ч, а тоа најдобро покажува колку силен бил ударот во нејзината глава, по што можеше да се забележи дека ѝ тече и крв од главата.

Новинарката веднаш била испратена во болница, каде што морале да ѝ го зашијат челото, а по дополнителните медицински прегледи било потврдено дека нема потешки последици, освен што ќе има лузна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ без проблеми го победи Кецмановиќ за осминафинале на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ без проблеми се пласираше во осминафиналето на Вимблдон откако со 3:0 во сет…