Дома Останати Ништо од спектаклот: Тајсон одбил 25 милиони евра за нова борба со Холифилд

Ништо од спектаклот: Тајсон одбил 25 милиони евра за нова борба со Холифилд

Иако изгледаше дека се е договорено за Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд да влезат во рингот сепак изгледа не било така.

Според она што го соопштија од тимот на Холифилд кој последен пат во рингот беше во 2011 година Тајсон одбил понуда од 25 милиони евра.

„Сметавме дека веќе има договор, но тимот на Тајсон ги одби понудите. Имавме добра намера, но со преговорите очигледно само сме губеле време“, стои во соопштението од тимот на Холифилд.

Неодамна Тајсон се бореше против Рој Џонс јуниор, а тој меч заврши без победник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Јасна порака за Ѓоковиќ: Без вакцина нема Асвтралија Опен

Властите на австралиската држава Викторија, ги отфрлија сите можности, дека тенисерите и т…