Дома Македонски спорт Мак баскет Николиќ се збогуваше со МЗТ: Патиштата ни се разделија, но останува мојата почит…

Николиќ се збогуваше со МЗТ: Патиштата ни се разделија, но останува мојата почит…


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Драган Николиќ од вчера повеќе не е тренер на МЗТ, си замина по суспензијата од десет натпревари.

Преку официјалната страна на клубот Николиќ се збогуваше со фановите на „штрковите“.

„По изречената казна, единствено рационално решение беше договорен прекин на соработката. Патиштата ни се разидоа, но останува мојата голема почит и благодарност за луѓето со кои најблиску соработував изминатиот период, како градоначалникот на општина Аеродром, извршниот директор на клубот, луѓето од стручниот штаб, кошаркарите и луѓето вработени во клупската канцеларија.

Посебно ги издвојувам навивачите, на кои им посакувам во најскоро време да ја дочекаат и да ја прослават нашата десетта шампионска титула.“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Вакво нешто во Премиер лигата се нема случено цели 60 години

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Манчестер Јун…