Дома Македонски спорт Ние промашувавме, Србија казнуваше: Македонија У17 претрпе убедлив пораз на турнирот во Скопје

Ние промашувавме, Србија казнуваше: Македонија У17 претрпе убедлив пораз на турнирот во Скопје

Maкедонската фудбалска репрезентација до 17 години претрпе убедливи пораз од Србија на пријателскиот турнир кој се играше на терените на ФФМ.

Иако изгубивме со 0:5 треба да се спомене дека имаве и тоа како шанси, сепак изостана реализацијата. Србија поведе со гол од пенал, па зголеми на 2:0. Поота следуваа неколку шанси за Македонија, погодивме пречка и статива, промашивме пенал…

Србија имаше среќа и при пеналот затоа што Николашевиќ не реализираше, но топката се одби до него па доби шанса за поправен.

На 20 минути до крајот Србија дојде до 3:0, потоа во 85. Нов пенал за Србија, треба да се спомене дека реализираше Станковиќ, синот на легендарниот Дејан Станковиќ. Токму тој во самиот финиш ги постави и конечните 0:5.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …