Дома Фудбал Германија Не е фатаморгана: Исполнета трибина во Бундеслигата! (ФОТО)

Не е фатаморгана: Исполнета трибина во Бундеслигата! (ФОТО)

Бундеслигата и овој викенд е единствената од посилните лиги каде што се игра фудбал по паузата.

Еден од најинтересните натпревари на програмата денес се игра на Борусија Парк каде што пред повеќе 10.000 картонски кутии со ликот на навивачите домаќинот Борусија Менхенгладбах го пречека Леверкузен.

Кога беше донесена одлука Бундеслигата да се продолжи без публика во овој клуб добија идеја како да ги наполнат трибините.

Во изминатиот период секој навивач за 10 евра можеше да купи свое место на теренот каде што ќе биде поставена картонска кутија со неговиот лик.

Еве како изгледаат трибините:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Роналдо со новата фризура разбуди носталгија кај навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Кристиано Роналдо вчера на социјалните мрежи ја покажа неговата нова фризура. Португалецот…