Дома Фудбал Нејмар ќе биде спремен за реваншот со Барса

Нејмар ќе биде спремен за реваншот со Барса

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Нејмар најверојатно ќе биде спремен за реваншот со Барселона од осминафиналето во ЛШ.

29-годишниот Бразилец прави се можно за да се опорави за мечот со неговиот поранешен клуб.

Нејмар се повреди на мечот од Купот на 11 февруари и од тогаш е надвор од терените.

Тој вчера започна тренинзи со тимот, па од клубот се надеваат дека ќе биде спремен за реваншот со Барселона на 10 ти март. Во првиот меч „светците“ запишаа висока победа од 4:1

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Во вечерашните двојки во четвртфиналето од Лигата на шампионите не видовме некое изненадув…