Дома Фудбал Останато Нејмар ги избра најдобрите пет фудбалери во светот и ги изненади сите!

Нејмар ги избра најдобрите пет фудбалери во светот и ги изненади сите!

Најскапиот фудбалер на светот и ѕвезда на ПСЖ, Нејмар ги избра 5-те најдобри фудбалери на светот.

Интересно, Бразилецот не се стави себе си меѓу најдобрите фудбалери во светот, а не го избра ниту Кристиано Роналдо.

Во списокот на Нејмар се најдоа неговите бивши соиграчи Меси и Суарез, сегашниот соиграч Килијан Мбапе, како и Погба и Еден Азар.

Последните двајца не играат мнохгу оваа сезона поради повреди, но Нејмар има свои аргументи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…