Дома Фудбал Останато Нејмар во Франција не може да изведе ниту корнер (ВИДЕО)

Нејмар во Франција не може да изведе ниту корнер (ВИДЕО)

Oткако се врати на терен, Нејмар игра одлично. Во петтото коло од Лига 1 во последните моменти со гол со ножички донесе победа над Стразбур, тоа го направи и во дербито против Лион.

Нејмар постигна гол за 0:1 во 87-та минута, но тоа не му беше доволно за навивачите на ПСЖ д му простат што во текот на летото правеше се за да се врати во Барселона.

Освен што не е омилен кај навивачитен а својот тим, омразен е веројатно помеѓу сите навивачи кај останатите француски клубови.

Вчера се најде на мета на навивачите на Лион. Додека се спремаше да изведе корнер кон Нејмар почнаа да долетуваат разни предмети од трибините.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…