Дома Останати Кошарка НБА Нетси ја „тресат“ НБА: Пристигнува Дурант и уште две супер засилувања!?

Нетси ја „тресат“ НБА: Пристигнува Дурант и уште две супер засилувања!?

0

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата Кевин Дурант донел конечна одлука за тоа во кој клуб ќе ја продолжи кариерата и истата наскоро би требало да ја соопшти.

Ќе потсетиме, Дурант неодамна одби да го според клазулата да го продолжи договорот со Голден Стејт и така се откажа од 31.5 милион долари.

Американските медиуми пренесуваат дека Дурант се наоѓа во Њујорк каде што со својот агент ги разгледува понудите за продолжување на кариерата, а доверливиот новинар на „ЕСПН“ Адриан Војародовски пренесува дека одлуката ќе многу брзо ќе биде соопштена.

Се смета дека Дурант ќе избере помеѓу Њујорк Никси, Бруклин Нетс и Лос Анџелес Лејкерси, има и некои кои сметаат дека и останувањето во Вориорсите е опција. Се семта дека фаворит е Бруклин.

Како и да е наскоро се очекува Дурант да ја соопшти одлуката.

Но, тоа не е се истиот новинар најавува дека Нетси ги обезбедил и потписите на Кајри Ирвинг и Деандре Џордан!

Ако е ова точно тогаш Бруклин градат навистина страшен тим.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Прв тренинг и прво интервју на Мурињо како тренер на Тотенхем (ФОТО+ВИДЕО)

Лошиот старт на сезоната Маурисио Покетино го плати со отказ во Тотенхем, а не негово мест…