Дома Фудбал Италија Нестор е „шоуменот“ во Удинезе!

Нестор е „шоуменот“ во Удинезе!

Според зборовите на голманот на Удинезе Хуан Мусо македонскиот напаѓач Илија Несторовски е главниот човек за забава и шеги во соблекувалната.

Мусо доби прашање од италијанските медиуми кој е најлудиот во соблекувалната, а во таа прилика тој го кажа името на нашиот фудбалер.

„Тешко прашање бидејќи во нашата соблекувална има повеќе „лудаци“, но прв кој ми паѓа на памет е Несторовски.  Само што ќе го видите сфаќате дека е „луд“. Постојано се шегува и ги смее останатите“, изјави Мусo.

Ќе потсетиме, Несторовски во Удинезе пристигна летово после колапсот кој му се случи на Палермо.

Својата смисла за хумор Несторовски ја покажа и неодамна кога го исмејуваше ВАР кога погоди против Сампдорија, откако претходно еден гол му беше поништен поради новата технологија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…