Дома Фудбал Италија Несторовски ги постигна првите голови за Удинезе (ВИДЕО)

Несторовски ги постигна првите голови за Удинезе (ВИДЕО)

0

Илија Несторовски одигра добар натпревар во дресот на Удинезе.

Удинезе во пријателскиот натпревар против Сан Луиџи победи со 9:2, а Несторовски на два пати се запиша во листата на стрелци.

Нестор головите ги постигна во првото полувреме кога во период од 30-тата и 34-тата два пати погодуваше за 4:1 и 5:1.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…