Дома Фудбал Останато Некогашната надеж на Барса го копираше Меси, Киелини се налути: Ти си кловн! 🎥

Некогашната надеж на Барса го копираше Меси, Киелини се налути: Ти си кловн! 🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Во дербито во купот во САД Лос Анџелес Галакси беше подобар од Лос Анџелес ФК со 0:2 и така се пласираше во четвртфиналето.

Натпреварот го одбележа поранешниот фудбалер на Барселона Рики Пуиг кој направи дар-мар вои одбраната на противникот и реализираше за 0:2. Тој гол Шпанецот го прослави во стилот на Меси, соблекувајќи го дресот и покажувајќи го кон навивачите.

Интересна ситуација беше забележана по крајот на натпреварот кога додека Пуиг даваше интервју до него дојде Италијанецот, Џорџо Килеини и му довикна: Ти си кловн!

Киелини ги брани боите на Лос Анџелес ФК и очигледно не му се допаднало однесувањето на неговиот противник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…