Дома Фудбал Англија Невил: Ми се гади од однесувањето на Роналдо

Невил: Ми се гади од однесувањето на Роналдо

Однесувањето на Кристиано Роналдо во последните недели, како и неговата желба да го напушти Манчестер Јунајтед, не им се допаѓа на многу легенди на овој клуб.

Поранешниот капитен Гери Невил без влакна на јазикот го коментираше однесувањето на Роналдо

„Како поранешен капитен на Јунајтед, ми се гади што го гледам ова. Ѕвездата на Манчестер Јунајтед игра разни игри во соблекувалната. Не треба вака да се однесува главната ѕвезда на клубот. Ова се случи неколку пати во последните неколку години. Го имавме Пол Погба, кој цело време вака си играше со клубот“, изјави Невил.

Португалецот не сака да остане на „Олд Трафорд“ бидејќи клубот не игра во Лигата на шампионите. Покрај тоа, Кристиано смета дека клубот не донел доволно добри играчи за да биде конкурентен во следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тухел: Конте е одличен стратег, но не му верувам

Во недела се игра првото дерби во Премиер лигата, Челзи ќе го пречека Тотенхем. Ривалите о…