Дома Луд Спорт На стадионот на Реал Мадрид шетаат пингвини🎥

На стадионот на Реал Мадрид шетаат пингвини🎥

Фудбалерите на Реал Мадрид веќе некое време ги играат своите натпревари на помошниот стадион бидејќи „Сантиаго Бернабеу“ се реновира.

Градежните работи се при крај и се очекува следната сезона Реал да ја започне на реновираниот Сантиаго Бернабеу, кој во моментов е хит на социјалните мрежи.

Имено, на едно видео се гледа како пингвини шетаат низ трибините на стадионот. Се уште не е јасно како стигнале животните тука и дали станува збор за маркетиншки трик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…