Дома Топ вести Најдобриот стрелец во ЛШ е желба на Барселона

Најдобриот стрелец во ЛШ е желба на Барселона


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Напаѓачот на Ајакс, Себастијан Але, кој постигна 10 гола во групната фаза од Лигата на шампиони е голема желба на Барселона.

Барселона во зимскиот преоден рок сака да го засили нападот и најновото име кое се поврзува со трансфер на „Камп Ноу“ е Себастијан Але.

Барселона преговара со Феран Торес и Едисон Кавани, но напаѓачот на Ајакс е исто така на листата на тренерот Чави.

Меѓутоа, Ајакс не сака да го пушта Але на средина од сезоната, па евентуален трансфер на „Камп Ноу“ би бил можен на лето.

Але претходно беше во Вест Хем, но не се прослави во Премиер лигата, а сега во Ајакс игра фантастично.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бензема се збогуваше со Реал Мадри, Анчелоти не ги задржа солзите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Реал Мадрид денес на официјална прес-конференција с…