Дома Фудбал Останато Насри: Не играм за Франција ни да е татко ми селектор!

Насри: Не играм за Франција ни да е татко ми селектор!

Францускиот интернационалец Самир Насри беше исклучен од тимот на Манчестер Сити па одлучи да ја промени средината и сега игра одлично во Севиља.

Насри игра одлично во Севиља на позицијата позди напаѓачите и готово на секој натпревар постигнува голови или запишува асистенции.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


После добрите игри медиумите веднаш почнаа да шпекулираат со негово враќање во репрезентацијата, но Насри категорично го негираше тоа.

„Не би играл повеќе за Франција дури и мојот татко да биде селектор! Јас сум човек од збор и кога ќе кажам нешто, така и ќе биде“, изјави Насри.

Насри везе во отворен конфликт со селекторот Дешамп откако овој се реши да го изостави од тимот за Европското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сити не го дава Де Брујне, му спреми нов договор

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, влезе во последната година од договорот, па с…