Дома Фудбал Англија Напаѓачот на Кристал Палас постигна гол со пета 🎥

Напаѓачот на Кристал Палас постигна гол со пета 🎥

Екипата на Брајтон запиша нов пораз во Премиер лигата, овој пат подобар од нив беше Кристал Палас кој до победата стигна со единствените два удари кон противничкиот гол (1:2).

Она што посебно внимание во овој натпревар е голот на Матета со кој беше отворен резултат во 28. минута. Ајв доби одлична топка и го пронајде Жан Матета во шеснаесетникот кој со пета ја смести топката во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Агуеро бил лош ученик: Зошто да ме интересира како се распоредени планетите кога никогаш нема да одам таму?

Не е никакво изненадување дека образованието на фудбалерите не им е силна страна. Голем бр…