Дома Останати Тенис Надал се обрати на јавноста и откри дали ќе игра на Вимблдон

Надал се обрати на јавноста и откри дали ќе игра на Вимблдон


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на јавно обраќање ги откри своите планови за настап на Вимблдон.

Тенисерот моментално се наоѓа во родната Мајорка, каде на прес-конференција зборувшае со новинарите. За оваа прес-конференција и тоа како имаше интерес затоа што не беше познато дали Шпанецот ќе настапи на Вимблдон.

Надал потврди дека после три години ќе настапи на овој турнир.

„Ќе играм на Вимблдон. По тригодишна пауза повторно ќе играм таму, поради тоа сум многу возбуден. Не знам што би можело да се случи во следните неколку дена за да се случи да не настапам. Претпазлив сум и верувам дека се ќе биде во ред и дека ќе се борам за трофејот на Вимблдон“, изјави Надал, а потоа продолжи:

Надал потврди и дека бил во Барселона каде што му помогнале да му се намали болката во зглобовите, иако додаде дека се уште не е 100% спремен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Големото срце на Новак: Во Њујорк делеше подароци 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Најдобриот тенисер во…