Дома Останати Тенис Надал во поразот се налути на српската судијка: Со тебе секогаш е исто…🎥

Надал во поразот се налути на српската судијка: Со тебе секогаш е исто…🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Рафаел Надал беше елиминиран во второто коло на Австралија Опен од Мекензи Мекдоналд кој е 65-ти тенисер на АТП листата, а во овој натпревар Шпанецот влезе во расправија со српската судијка на средбата.

Освен што беше нервозен поради физичката состоба, Рафа беше иритиран од краткото време за припремите помеѓу поените и гемовите.

„Секогаш брзам, дури и кога е се нормално. Одам по пешкирот и кога ќе свртам гледам дека одбројува „пет, четири…Со тебе секогаш е се исто!

Се е во ред. Ете го пешкирот таму, не можам да го зимам секој пат кога е во најдалечниот агол на теренот“, прокоментира Надал кон судијката Маријана Вељовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…