Дома Топ вести Навивачите бесни: Дали ВАР го оштети Реал Мадрид?

Навивачите бесни: Дали ВАР го оштети Реал Мадрид?

0

Реал Мадрид во моментов игра против Леванте на „Сантиаго Бернабеу“ и има негатива од два гола разлика на полувреме.

Барди и дружината ги шокираа „кралевите“ уште во 7-та минута со голот на Моралес, но вториот гол на гостите предизвика големи полемики.

Имено судијата најпрво досуди слободен удар после играта со рака на Варан, а потоа по сугестија на ВАР покажа на белата точка.

Таквата одлука на судијата предизвика лавина реакции кај фановите кои сметаат дека играта со рака била надвор од казнетиот простор. На фотографијата подолу можете да видите и само да заклучите кој е во право.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…