Дома Луд Спорт Му се смее цела Европа, Депај го промаши невозможното🎥

Му се смее цела Европа, Депај го промаши невозможното🎥

Холандија има предност на полувреме против Австрија со 1:0, а стрелец на голот беше Мемфис Депај.

Меѓутоа, Депај е главен виновник што „лалињата“ немаат поголема предност бидејќи имаше неверојатно промашување.

Холанѓанецот промаши празен гол од пет метри…Погледнете!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фиго се шегуваше со висината на Роберто Карлос 🎥

Легендите на Реал и Барселона вчера одиграа пријателски натпревар во главниот град на Изра…