Дома Фудбал Англија Мурињо: Три дена бев „заробен“ во Германија

Мурињо: Три дена бев „заробен“ во Германија

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изјави дека не уживал претерано во зимската пауза и откри како поминал во Германија.

Тотенхем не играше минатиот викенд, па „Специјалниот“ паузата ја искористи да оди вио Германија и да го гледа противникот во ЛШ, тимот на Лајпциг.

Мурињо беше во Минхен на дербито од Бундеслигата, но потоа поради олујата „Сабина“ останал „заробен“ во Германија цели три дена.

„Мило ми е што ме прашувате за мојата зимска пауза. Бев во Германуја заглавен цели три дена, не можев да се вратам назад. После два дена морав со автомобил да одам од Минхен од Штутгарт и потоа со авион за Лондон. Но, важно е дека го гледав натпреварот“, изјави Мурињо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бурата во Каталонија не се стишува: Меси чека докази од Бартомеу!

Меси повторно јавно покажува незадоволство во Барселона. Хозе Марија Бартомеу се обидува д…