Дома Фудбал Италија Мурињо од паркинг ја следеше победата над Интер и порача: Сакам засекогаш да останам во Рим!🎥

Мурињо од паркинг ја следеше победата над Интер и порача: Сакам засекогаш да останам во Рим!🎥

Фудбалерите на Рома синоќа остварија голема победа на гостувањето кај Интер од 1:2.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Жозе Мурињо не можеше да ги води своите играчи поради суспензија, па мечот го следеше на паркингот во автобусот на Рома.

Мурињо на крајот ја прослави победата и порача:

„Мојата желба е никогаш да не заминам оттука. Ќе направам се во мојата моќ за Рома одново да победува“, изјави Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…