Дома Фудбал Останато Мурињо еуфорично славеше, па се расплака 🎥

Мурињо еуфорично славеше, па се расплака 🎥

Рома предводена од Жозе Мурињо вчера ја освои Конференциската лига што за овој клуб беше прв европски трофеј во клупската историја.

Во финалето во Тирана клубот од Рим го победи холандски Феенорд со 1:0. Мурињо со ова се изедначи со легендарниот Џовани Трапатoни како единствени двајца тронери со пет европски пехар, меѓутоа Мурињо има пет победи во пет финалиња на УЕФА натпреварувањата и по тоа е единствен.

По натпреварот Жозе еуфорично славеше во свој стил, а потоа го осовладаа емоциите и се расплака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Елмас може да го напушти Наполи – побарал гаранција за поголема минутажа!

Во претстојниот преоден рок Елиф Елмас би можел да го напушти Наполи, барем според она што…