Дома Фудбал Останато Мурињо добил понуда да се врати во Премиер лигата

Мурињо добил понуда да се врати во Премиер лигата

Жозе Мурињо не сака да ја напушти Рома.

Португалецот претходно изјавуваше дека сака да остане до крај на договорот во Рим, а покажа и дека тоа сериозно го мисли. Евертон се распрашувал за Мурињо откако го отпуштиле Бенитез, но Мурињо порачал дека намера сега се враќа во Премиер лигата каде што ги водеше Челзи, Јунајтед и Тотенхем.

Евертон така ја продолжил потрагата, а најблиску до клупата на „карамелите“ е Роберто Мартинез. Вчера Евертон ги потврди најавите и го отпушти Бенитез после лошите резултати и проблемите со играчите.

Шпанецот се правдаше дека повредите и короната го направиле своето, бараше трпение, но очигледно работите не функционирале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…