Дома Македонски спорт Мак фудбал Мотивациски говор на Гачевски и Михајлов: Еден за сите, сите за еден!🎥

Мотивациски говор на Гачевски и Михајлов: Еден за сите, сите за еден!🎥

Вардар и Детонит Плачковица денеска од 17 часот на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица во бараж пресметката ќе  се  борат за последното место  во Првата македонска фудбалска лига за следната сезона.

На последниот тренинг пред мечот против Детонит беше одржан мотивациски говор од голманот Филип Гачевски и тренерто Горазд Михајлов.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Фото:ФК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ЕХФ ја израдува Битола: Еурофарм Пелистер и наредната сезона ќе игра во ЛШ!

Maкедонскиот шампион Еурофарм Пелистер и наредната сезона ќе биде де лод Лигата на Шампион…