Дома Видео Моментот кога се реализираше хуманата акција на Е.Пелистер 🎥

Моментот кога се реализираше хуманата акција на Е.Пелистер 🎥

Убава акција се реализираше вчера кога голем број плишани мечиња се најдоа на паркетот во салата „Боро Чурлевски“ во дербито помеѓу Еурофарм Пелистер и Вардар.

„РК Еурофарм Пелистер испраќа хумана порака на последниот домашен натпревар во 2021 година. Ги повикуваме сите наши навивачи, симпатизери, приврзаници на полувремето од натпреварот против Вардар 1961 (среда 18.00 часот) на теренот да фрлат плишани играчки наменети за дечињата од ранливите категории. Со оваа порака сакаме да ги потенцираме вистинските вредности на животот, пренесени преку спортот“, гласеше повикот на битолскиот клуб пред мечот.

Навивачите го прифатија овој повик и реагираа на фантастичен начин. Погледнете го моментот кога плишаните мечиња на полувремето се фрлаа на теренот.

Видео: Димитар Петковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Да се обиде уште милион пати нема му успее: Србин ја рогна топката преку цел терен и даде кош! 🎥

Српскиот кошаркар Немања Недовиќ го постигна можеби најлудиот кош на сите времиња. Недовиќ…